Jei esate draustas privalomuoju sveikatos draudimu, galite prisiregistruoti prie VšĮ Centro poliklinikos ir gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis kompensuojamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas.
Prisirašyti galima tik pas tuos gydytojus, kurie formuoja apylinkes (normatyvai apylinkės dydžiui ir etato krūviui nustatyti Vilniaus miesto savivaldybės). Apylinkę formuojančių šeimos (vidaus, vaikų ligų) gydytojų sąrašą rasite čia.
Prašymą galima pateikti:
- registratūroje, Pylimo g. 3, savo pasirinkto padalinio registratūroje, darbo dienomis nuo 7.00 iki 20.00 val.;
- paštu, adresu VšĮ Centro poliklinika, Pylimo g. 3, LT-01117, Vilnius. Prie prašymo būtina kartu pateikti ir asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
- elektroniniu paštu info@pylimas.lt. Elektroniniu būdu pateikti dokumentai turi būti pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu;
- per Elektroninius valdžios vartus arba kitu elektroniniu būdu, leidžiančiu patvirtinti asmens tapatybę, naudodamasis poliklinikos elektronine interaktyvia prirašymo paslauga. Daugiau informacijos rasite čia.
Pageidaujant gydytis mūsų poliklinikoje pas kitą šeimos gydytoją, prašome pateikti prašymą gydytis pas kitą pasirinktos pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytoją. Prašymą rasite registratūroje arba galite atsisiųsti čia.
Savo naująjį šeimos (vidaus, vaikų ligų) gydytoją galite rinktis iš VšĮ Centro poliklinikos šeimos (vidaus, vaikų ligų gydytojų), kurie formuoja savo apylinkes. Jų pavardes ir darbo vietas rasite mūsų internetinėje svetainėje, skaityti čia.
Prašymą galima pateikti:
- registratūroje, Pylimo g. 3 arba savo pasirinkto VšĮ Centro poliklinikos padalinio registratūroje, darbo dienomis nuo 7.00 val. iki 20.00 val.;
- paprastuoju paštu, adresu VšĮ Centro poliklinika, Pylimo g. 3, LT-01117, Vilnius. Prie prašymo kartu pateikti ir asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
- elektroniniu pašto adresu info@pylimas.lt. Elektroniniu būdu teikiami dokumentai turi būti pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu. Daugiau info: https://www.elektroninis.lt/;
- per Elektroninius valdžios vartus arba kitu elektroniniu būdu, leidžiančiu patvirtinti asmens tapatybę, naudojantis poliklinikos elektronine interaktyvia prirašymo paslauga;
Instrukcija kaip prisirašyti per Elektroninius valdžios vartus, skaityti čia.
Pacientui pageidaujant, jam sumokėjus ir gavus kasos kvitą tą pačią dieną registratūros kasoje gali būti išrašyta PVM sąskaita faktūra. Išimties atvejais sąskaita faktūra išrašoma, jeigu pacientas kreipiasi tą patį mėnesį, kada mokėjo už suteiktą mokamą paslaugą, ir pateikia raštišką prašymą poliklinikos direktoriaus vardu.
Prašyme turi būti nurodytas norimos gauti informacijos pobūdis (pvz. sąskaita faktūra už mokamą paslaugą pateikti draudimo bendrovei).
Prašymo formą rasite čia
Prašymą galima pateikti:
- registratūroje – Pylimo g. 3, dirba nuo 7.00 val. iki 20.00 val.;
- savo padalinio registratūroje, dirba nuo 7.00 val. iki 20.00 val.;
- paprastuoju paštu – adresu VšĮ Centro poliklinika, Pylimo g. 3, LT-01117, Vilnius. Prie prašymo turi būti pridėta notaro ar pacientui atstovaujančio advokato patvirtinta pareiškėjo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija; jei informacija prašoma apie nepilnametį vaiką – ir vaiko gimimo liudijimas;
- elektroniniu pašto adresu info@pylimas.lt Elektroniniu būdu teikiami dokumentai turi būti pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu http://www.elektroninis.lt. Informuojame, kad skenuoti ir paprastu parašu pasirašyti dokumentai yra netinkami.
Norėdami susigrąžinti piniginę įmoką už nesuteiktas paslaugas, turite pateikti raštišką prašymą poliklinikos direktoriaus vardu. Prašyme nurodykite savo vardą, pavardę, sumokėtą sumą, banko sąskaitos, į kurią grąžinami pinigai, numerį. Prašymo formą galite atsisiųsti čia.
Prašymą galima pateikti:
- registratūroje – Pylimo g. 3, dirba nuo 7.00 val. iki 20.00 val.;
- savo poliklinikos padalinio registratūroje, dirba nuo 7.00 val. iki 20.00 val.;
- paprastuoju paštu – adresu VšĮ Centro poliklinika, Pylimo g. 3, LT-01117, Vilnius. Prie prašymo turi būti pridėta notaro ar pacientui atstovaujančio advokato patvirtinta pareiškėjo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija. Jei prašoma informacija apie nepilnametį vaiką – ir vaiko gimimo liudijimas;
- elektroniniu pašto adresu info@pylimas.lt . Elektroniniu būdu teikiami dokumentai turi būti pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu http://www.elektroninis.lt. Informuojame, kad skenuoti ir paprastu parašu pasirašyti dokumentai yra netinkami.
Informaciją apie asmens duomenų tvarkymą rasite čia.
Norint pasitikrinti pagal prevencines programas, pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertins sveikatos būklę ir, jei reikia, skirs tyrimus bei nukreips pas gydytoją specialistą. Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys prevencinėse programose dalyvauja nemokamai., t. y. nei už tyrimus, nei už gydytojo darbą ar sunaudotas medžiagas mokėti nereikia.
Poliklinikoje yra vykdomos šios iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų kompensuojamos prevencinės programos:
- Širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupės atrankos ir prevencijos programa teikiama asmenims nuo 40 m. iki 60 m. amžiaus imtinai. Dėl dalyvavimo programoje reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.
- Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių programa skirta moterims nuo 25 m. iki 59 m. amžiaus (imtinai).
- Krūties vėžio ir ikivėžinių susirgimų profilaktikos programa teikiama moterims nuo 50 m. iki 69 m. amžiaus imtinai, vieną kartą per dvejus metus.
- Priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinė programa teikiama vyrams nuo 50 m. iki 69 m. amžiaus imtinai ir vyrams nuo 45 m., jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu, vieną kartą per dvejus metus.
- Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinė programa teikiama asmenims nuo 50 m. iki 74 m. amžiaus imtinai, vieną kartą per dvejus metus.
Daugiau informacijos rasite čia.
Dantų protezavimas – tai dantų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas. Atsižvelgiant į burnos ertmės būklę ir kitus aspektus gali būti pritaikomi tiek išimami, tiek neišimami (fiksuoti)dantų protezai, kurie taip pat galimi įvairių rūšių.
Teisę į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto, turi šie privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys:
- asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
- asmenys, kurie yra pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais;
- vaikai;
- asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.
Asmenims, turintiems teisę į dantų protezavimo paslaugą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, kaip numatyta sveikatos apsaugos ministro įsakyme, nustatyti dantų protezavimo poreikį gali PAASPĮ, prie kurios jie yra prisirašę, gydytojai odontologai. Jei asmuo turi teisę gauti dantų protezavimo paslaugas, gydytojas odontologas, konsultacijos metu įvertinęs, kad šis asmuo atitinka Dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo iš PSDF biudžeto tvarkos aprašo reikalavimus, o jo burnos būklė yra tinkama dantims protezuoti, apie tai pažymi dantų protezavimo administravimo posistemyje EVIS DP. Pacientas iš karto informuojamas apie teisės įgijimą – išduodamas informacinis pranešimas, su kuriuo gyventojas galės kreiptis dėl dantų protezavimo paslaugų į pasirinktą gydymo įstaigą, turinčią sutartį su TLK.
- Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.
- Asmenys pakartotinai gali protezuotis ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų dienos.
Dokumentus dėl dantų protezavimo registruoja visi Centro poliklinikos gydytojai odontologai.
Teisės aktai reglamentuojantys dantų protezavimo paslaugų teikimą: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalActEditions/TAR.01E20DFB16B4?faces-redirect=true
Profesionali burnos higiena – tai higienos procedūros, kurių metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos dantų apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, nustatomas asmens dantų valymo efektyvumas, pacientai mokomi asmens burnos higienos.
Burnos higienos procedūra atliekama:
- ultragarsiniu skaleriu;
- rankiniais instrumentais;
- Air-Flow sistema.
Centro poliklinikoje profesionalią burnos higienos paslaugą teikia burnos higienistai.
Profesionalios burnos higienos procedūros rekomenduojamos atlikti profilaktiškai išdygus visiems nuolatiniams dantims, siekiant išvengti burnos ir dantų ligų, o taip pat ir prieš kreipiantis į odontologą.
Nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių dengimo silantine medžiaga paslauga teikiama vaikams nuo pirmojo nuolatinio krūminio danties išdygimo iki 14 metų. Silantai – tai dantų ėduonies profilaktikai skirtos medžiagos, mechaniškai uždengiančios dantų vageles ir įdubas, kad į jas nepatektų bakterijos bei angliavandeniai. Padengtų silantais dantų kontrolė atliekama po 3 mėnesių, vėliau – kiekvieno profilaktinio tikrinimo metu. Jei silantas iškrenta, krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis procedūra pakartojama.
Silantavimo paslaugas teikia visi gydytojai odontologai.
VšĮ Centro poliklinikos Diagnostikos centre, atliekamos panoraminės dantų nuotraukos, pacientams dėl kaulinių deformacijų, lėtinių dantų ligų ar kitų patologijų.
Panoraminė rentgeno nuotrauka (ortopantomograma) – svarbi diagnostinė priemonė odontologijoje. Tai nuotrauka, kuri parodo bendrą viršutinio ir apatinio žandikaulio vaizdą bei sinusus. Ji svarbi bendrai dantų ir žandikaulių būklei įvertinti, gydymui planuoti ir vertinti.