logo

Naujienos

Pasaulinė laboratorinės medicinos savaitė

Šiandien, balandžio 23 d. – Pasaulinė laboratorinės medicinos diena, o visą šią savaitę minime Pasaulinę laboratorinės medicinos savaitę.
 
Mūsų poliklinikos Klinikinę laboratoriją sudaro centrinė laboratorija ir penki jos kabinetai, kuriuose dirba 56 darbuotojai. Kiekviename poliklinikos pastate yra įrengti planinių ir skubos tvarka atliekamų tyrimų ėmimo kabinetai su modernia įranga. Savaitgaliais ir šventinėmis dienomis darbai taip pat nestoja.
 
2023 metais mūsų Klinikinėje laboratorijoje paimta 241 640 ėminių ir atlikta daugiau kaip 1,2 mln. tyrimų (90,2 proc. suaugusiems ir 9,8 proc. vaikams). Iš visų tyrimų 12,7 proc. atlikti skubos tvarka.
 
Tiksli visų ligų diagnostika, ligos eigos ir gydymo proceso stebėjimas priklauso nuo detalių laboratorinių tyrimų. Net ir paprasčiausias kraujo tyrimas gali parodyti pakitimus, kurie bus vertinami papildomų tyrimų pagalba tol, kol bus nustatyta pakitimus sukėlusi priežastis.
 
Dėkojame visiems laboratorinės medicinos darbuotojams! Be Jų kruopštaus ir atsakingo darbo nebūtų įmanoma nei viena operacija ar diagnostinė procedūra!
Atgal