logo

Naujienos

Kviečiame padėti žmonėms, gyvenantiems su depresija

 

Socialinė iniciatyva „Skirtingos Spalvos" iki vasario 29 d. visuomenę jau trečiąjį kartą kviečia prisidėti prie depresijai gydyti skirto fondo #nebe(NORIUGYVENTI). Šio fondo tikslas finansiškai prisidėti prie pagalbos suteikimo tiems žmonėms, kurie gyvena su emocinės sveikatos sunkumais, ar tam tikra depresijos forma ir negali dėl finansinių galimybių eiti sveikimo keliu.

„Eurostat“ duomenimis, kasmet depresija Lietuvoje diagnozuojama daugiau nei pusei šimto tūkstančių gyventojų. VšĮ „Skirtingos spalvos“ 3 metus iš eilės kviečia prisidėti prie depresijai gydyti skirto fondo #nebeNORIUGYVENTI ir taip padėti tiems, kurie dėl finansinių priežasčių negali eiti sveikimo keliu. Fondo organizatoriai bendradarbiaudami su Depresijos įveikimo centru siūlo specialią dešimties savaičių savigalbos programą su klinikine psichologe Aušra Mockuviene. Visuomenė prisidėti prie depresijai gydyti skirto fondo gali skambindami trumpuoju numeriu 1402 ir skirdami 3 eurų auką arba didesnę auką skirdami Skirtingos spalvos interneto svetainėje.  

Pagal „Eurostat“ atliktus tyrimus, depresija visame pasaulyje serga apie 250–300 milijonų žmonių. Pagal šios ligos sergamumą Lietuva užima 10 vietą pasaulyje, o diagnozuojamų atvejų skaičius nuolat auga. Būtent šie rodikliai parodo visuomenės emocinės ir dvasinės sveikatos būklę, todėl labdaros fondas #nebeNORIUGYVENTI sieks suteikti žmonėms, jaučiantiems depresijos simptomus arba jau seniai gyvenantiems su šia liga, pagalbą. Kaip teigia fondo organizatoriai, kad tik kartu su visuomenės palaikymu galime padėti žmonėms, jaučiantiems nuolatinį nerimą, galvojantiems apie savižudybę ar nejaučiantiems gyvenimo džiaugsmo. 

Atgal